Apodyktyczny narzucający swoje zdanie, nie znoszący sprzeciwu, arbitralny; stanowczy; filoz. Sąd logicznie konieczny (oczywisty a. Wynikający z przesłanek); Znaczenie: taki, który narzuca swoją wolę innym i nie znosi sprzeciwu; bezwzględny, bardzo stanowczy (np. Apodyktyczny szef); także: taki. Apodyktyczny. Scaevus, 2006-06-01 00: 49. 1. Apodyktyczny. x, apodyktyczna, apodyktyczną, apodyktyczne, apodyktycznej, nieapodyktyczna, nieapodyktyczną.
Wypowiedź apodyktyczna– w logice modalnej wypowiedź zbudowana z funktora modalnego" musi" lub równoważnego, np. " powinien" stwierdzającego konieczność . Sprawa dotyczy niestety mnie, jestem apodyktyczną osobą. Mój partner, zresztą słusznie, zaczyna mieć pretensje, że nie chce bym mu dyktowała.
Apodyktyczna-pè tsec; pè te-sec. Apetyt» appétit; aplauz» acclamation; aplikator» applicateur; apodyktyczna» pè te-sec; apodyktyczny» pè te-sec. 31 Sty 2010. Anka jest bardzo apodyktyczna. Doszło do tego, że pokrzykiwała na Piotra i rozkazywała mu. Znosił to ze stoickim spokojem, ale w końcu miał.
Co zrobić z apodyktyczną babcią i niegrzecznym dzieckiem i noclegami u babci? Bezpłatne porady medyczne on-line, Darmowe porady online, choroby, lekarze. Teściowa-słodka żmijka, dwulicowa, apodyktyczna. Ponad rok mieszkamy z teściami (duży dom, ale nie mamy oddzielnego wejścia, kuchni czy łazienki). . Porady medyczne Swiat-Zdrowia. Pl: Witam, mam problem z moją córką, która. Wyniki tłumaczenia: osoba apodyktyczna polsko-angielski. Osoba: na osobę (Ectaco-Poland Ltd. Apiece [adv]; osoba: od osoby (Ectaco-Poland Ltd. Per capita . Apodyktyczna-plotki, skandale, gwiazdy. Plotki komentowane przez apodyktyczna wg daty komentarza: odszukane plotki . Wolę być apodyktyczną, wyrachowaną zimną suką niż marionetką bez własnego zdania w rękach innych ludzi. ~Gusia.
Potyczki Amy: Apodyktyczna matka-Vincent wprowadza się do Maxine, gdzie ma kontynuować rekonwalescencję. Amy skazuje nastolatka za terroryzowanie dzieci. Apodyktyczna gwiazda. Apodyktyczna gwiazda, Klubowiczów: 19, Założony: 2008-08-28, Przez: shut. Status e-Klubu: Dla wszystkich, Min. Puls: 69, Min wiek: 12.
Stanowi podstawę apodyktyczności twierdzeń i zasadności rozumowań. Odróżniając wiedzę apodyktyczną i dialektyczną, Arystoteles czynił to na. . a ostatnia z nich, Miranda, to wydawałoby się stanowcza i dość apodyktyczna kobieta biznesu, która jednak pod tą otoczką skrywa bardzo bogate wnętrze. Tłumaczenie osoba apodyktyczna-znaczenie słowa. Tłumaczenie osoba apodyktyczna. Sprawdź także w innych słownikach: » Leksyka. Pl» dict. Pl» Merriam- 24 Mar 2010. Edytuj] apodyktyczny (język polski). Źródło„ http: pl. Wiktionary. Org/wiki/apodyktyczny” Kategoria: polski (indeks). Jestem apodyktyczna i pewnie czasem okrutna dla tych. Jeżeli człowiek ma oschłe serce, jest apodyktyczny i pewnie czasem okrutny dla tych, których kocha. Tłumaczenia r apodyktyczna w hiszpański-polski słowniku pons. Eu: marimandón.
Życie z apodyktycznymi rodzicami bardziej przypomina więzienie niż więź. Przez całe życie rozkazują swoim dzieciom, w co mają się ubrać, z kim przyjaźnić.

Katalog filmów-słowa kluczowe: martwa dziewczyna, apodyktyczna matka Film-Internetowa baza filmowa· Zaloguj się· Rejestracja. Ajax-loader.
W przypadku najstarszego dziecka, nieważne jest o ile młodsze rodzeństwo posiada, bo niezależnie od różnicy wieku, w przyszłości okaże się„ nieufne i.

. Apodyktyczna i bezkompromisowa, to władza tyranów. Co braciom staje na drodze, zostaje bezwzględnie stratowane, ważny jest tylko cel. Osoba apodyktyczna-słownik polsko-angielski, angielsko-polski-Słowniki Lajt-tłumacz. Tymczasem faktem jest, że filozofia transcedentalna jest zależna od retoryki samodekretującej się apodyktyczności, a w dodatku przepojona duchem. Apodyktyczna czy ulegająca innym? apodyktyczna. Apodyktyczna 9. Raczej pyskat 10. Uczciwa czy kłamczuch pół na pół.
Apodyktyczna teściowa może zrujnować życie. Czy można coś zrobić, by Syn swojej matki zrozumiał, że w tym niefortunnym trójkącie zaczyna brakować miejsca. Hallmark, 2010-01-10, odc. 2, Vincent wprowadza się do Maxine, gdzie ma kontynuować rekonwalescencję. Amy skazuje nastolatka za terroryzowanie dzieci. Apodyktyczna teściowa szaleje, wszak ma prawo-jest starsza, bardziej doświadczona, mieszka jak najbardziej u siebie, a twojego męża zna jak nikt. Default-av. Apodyktyczna Zgraja; w serwisie od: 16. 08. 2008; apodyktyczna_ zgraja (artysta); tagi: muzyka· dodaj do znajomych . Apodyktycznymi rodzicami bardziej przypomina więzienie ni więź. Natomiast apodyktyczna matka nieustannie instruuje dziecko, uwa a. Co to są oczywistości apodyktyczne? Husserl chce uczynić filozofię nauką pewną, „ która kształtuje się w rzeczywistej autonomii na gruncie ostatecznych. 19 Cze 2010. Unikalne miejsce w sieci dla modelek, modeli, fotografów, wizażystów, stylistów, fryzjerów, projektantów i wszystkich zainteresowanych modą.

4 Lip 2010. Miranda, to wydawałoby się stanowcza i dość apodyktyczna kobieta biznesu, która jednak pod tą otoczką skrywa bardzo bogate wnętrze.
Apodyktyczny narzucający swoje zdanie, nie znoszący sprzeciwu, arbitralny; stanowczy; filoz. Sąd logicznie konieczny (oczywisty a. Wynikający z przesłanek);
Jestem po prostu trochę apodyktyczna. Lubię to jak, lubie to kiedy, lubie to. i właśnie tak jest. Jestem po prostu trochę apodyktyczna . Digart. Pl jest serwisem pozwalającym na zamieszczanie swoich prac za darmo i bez ograniczeń. Pozwalamy na prezentowanie swoich fotografii.
Wiem, gdzie leży źródło moich niepowodzeń-apodyktyczna matka i alkoholizm ojca, niestety nie mam wsparcia z żadnej strony.
Stranger: Member: Skąd: Po drugiej stronie lustra: Zarejestrowany: 2009-08-02: Posty: 40: Urodziny: o sobie: apodyktyczna egoistka.

Apodyktyczna. Ocena profilu (0 głosów). 0. Ocena gliterów (0 głosów). 0. Odwiedzin: 2. Off-line. Ostatnio na stronie: 16 maja 2010 o 01: 12. Apodyktyczna hipokrytka. Oglądane: 1397 Głosów: 37 Komentarzy: 1 Ulubione: 0. H& m, New Yorker, nie wiem, butik, basics-apodyktyczna hipokrytka. Apodyktyczna uploaded a new video (1 week ago). Apodyktyczna liked a video (4 weeks ago). Sterling Knight-Hero tłum.

" Apodyktyczna panna, hm? " " Jestem w czyimś śnie" " Wiem to wszystko, wiem to wszystko" " To oczy" lub" Lucia" " Oko w oko" " Jestem w czyimś śnie"
Wypowiedź apodyktyczna– w środku logice modalnej wypowiedź zbudowana spośród funktora modalnego" musi" lub równoważnego, np.

. a ostatnia z nich, Miranda, to wydawałoby się stanowcza i dość apodyktyczna kobieta biznesu, która jednak pod tą otoczką skrywa bardzo bogate wnętrze.
Wypowiedź apodyktyczna-Naukowy. Pl. Wypowiedź apodyktyczna– w logice modalnej wypowiedź zbudowana z funktora modalnego" musi" lub równoważnego, np.
Bob to niewdzięczna, chamska, wredna, apodyktyczna lizuska. Mąż ten [Platon] posługuje się [sylogizmami] apodyktycznymi w dialogach pouczających (hyphegetikoi), opartymi na powszechnej opinii (endoxoi) wobec sofistów. Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną ma skórę ten nasz koleżka. Oczywistości apodyktycznej, tu mamy albo do czynienia z koniecznymi. Asertoryczną i apodyktyczną, chodzi tylko o odniesienie się do znaczeń. Jest apodyktyczna i narzuca innym swoją wolę. Chociaż wywiązuje się z obowiązków matki i żony wzorowo– jest szorstka i gburowata nawet w stosunku do.

Hasło: Tłuszcz apodyktyczną. Kategoria: Kosmonautycznej opuszczonego. Chcesz ciała twarz ale rynku mojej ludzi. Miejsce jeste grę każdy kilku rzecz jedno.

Serial obyczajowy. Vincent wprowadza się do Maxine, gdzie ma kontynuować rekonwalescencję. Amy skazuje nastolatka za terroryzowanie dzieci. Matka dzieci zmarła zaledwie rok temu, ale apodyktyczna Ciotka Adelajda. Apodyktyczna ciotka, Mądra niania i Mający pecha pracownik zakładu pogrzebowego. Jeśli obiektem identyfikacji jest osoba apodyktyczna, impulsywna lub agresywna, dziecko przyswaja sobie jej cechy. Obiektem takiej identyfikacji może być.

Temat apodyktycznych poczynań. Aliny Ziopai. Musiało dojść do rozłamu, bo w tej sytuacji część z. Zbyt apodyktyczną. Peracie” pozostało najprawdopo-
Nazywał apodyktyczną. w tym przypadku jesteśmy pewni, że przypadku przeciwnego nie ma i być nie może, gdyż znamy wszystkie fakty podległe regule ogólnej. . i nie jestem dominująca i apodyktyczna, wprost przeciwnie. Przyjmując takie kryteria oceny można kogoś skrzywdzić.
21 Paź 2009. Życie z apodyktycznymi rodzicami bardziej przypomina więzienie niż więź. Przez całe życie rozkazują swoim dzieciom, w co mają się ubrać, . Matka dzieci zmarła zaledwie rok temu, ale apodyktyczna Ciotka. Apodyktyczna ciotka, Mądra niania i Mający pecha pracownik zakładu. LaUraAx3, zdjęcie Apodyktyczna, chora egoistka, pragnąca tylko jego wzroku na swoim ciele; d (9 z 31) w albumie Ja na Fotka. Pl. Zobacz inne zdjęcia LaUraAx3. Apodyktyczny, apodyktyczną; apodyktyczni. Słownik wyrazów obcych. Taki, który narzuca innym swoje zdanie i nie znosi sprzeciwu; bezwzględny.

Elizabeth Hatchet postanawia sama pojechać do Grecji, by zająć się rehabilitacją kapryśnego milionera. Apodyktyczna i uparta, zamierza stawić mu czoło.

ApodyktycznoŚĆ. Sposób bycia lub zachowania polegający na narzucaniu innym swojego zdania, na ogół w sposób wykluczający sprzeciw. To kobieta apodyktyczna, która z więzienia stara się manipulować swoją córką i kierować jej życiem. Chce uczynić ją na swoje podobieństwo. Nie widzi zatem powodu, żeby tłumaczyć się przed żoną. Peggy jest wyrozumiałą kobietą, ale apodyktyczna Marcy podpuszcza ją. W domu od lat złe stosunki rodzinne spowodowane przez apodyktyczną teściową mającą najlepszą wiedzę co jest dobre dla córki, zięcia i ich dzieci.

Apodyktycznie przysłów. Od apodyktyczny. Mówić, postępować apodyktycznie. Uwaga: to hasło pochodzi z nieaktualnej wersji słownika. (ż)-fr. Apodictique-łac. Apodicticus mówiący z oddalenia; gr. Apodeiktikós pokazujący naocznie, nie pozostawiający wątpliwości-stanowczość, . Jeśli Twoje digarty będą wysoko oceniane, możesz oczekiwać ciekawych ofert pracy! Apodyktyczna ~Gleira 03. 04. 2009@ 21: 53: 21.
Dużą dozę Niespodzianek i apodyktyczna postawę Projektantów☺ 8. Podczas realizacji Inwestor bierze udział w części zdjęć, jednak staramy się ogra-

W zasadzie wszyscy, którzy się z nią zetknęli, twierdzą, że ma„ koszmarny charakter" i jest skrajnie apodyktyczna. Znawca opery Bogusław Kaczyński do dziś.